ZPĚT

Příprava na voskování automobilu

Rozhodně byste měli lak nanášet v garáži nebo někde ve stínu, aby nebyl přímo na slunci. Karoserie by měla být chladná a čistá. Tomu předchází mytí automobilu, které bychom měli rovněž provádět mimo sluneční paprsky. Pokud slunci nezabráníme, je dobré po celou dobu mytí automobil udržovat mokré. Důvodem jsou vznikající mapy, které za sebou zanechává šampon v kombinaci s vodou. Po rychlém vyschnutí pak vznikají pověstné mapy a automobil můžete umýt znovu.

Automobil se myje vždy odshora dolů, aby nejšpinavější část, tedy ta spodní, byla co nejvíce namáčena, čímž se rychleji zbavíme nečistot. Druhým důvodem je také fakt, že mytím odspodu vzhůru bychom nečistoty stále tlačili před sebou a automobil bychom nikdy neumyli pořádně.

Druhým krokem, který předchází voskování automobilu, je vysušování. Čistým ručníkem se silnými absorpčními vlastnostmi osušíme celý automobil od kapek vody. Následuje dekontaminace laku, což je zbavení se nečistot, na které byl i šampón krátký. Může se jednat o brzdový prach, asfalt, mušky, ptačí trus a podobné. Před nanesením vosku tak lak doslova vyhladíme a můžeme přejít k samotnému voskování.

Proces dekontaminace laku má několik variant. Společně vybereme tu nejlepší pro váš automobil.

Před voskování ale může předcházet ještě leštění laku. Pokud zjistíme, že váš lak není v nepořádku, navrhneme jeho vyleštění. Během pár chvil můžeme vrátit vašemu laku zašlou slávu a vy vyjedete s automobilem jako ze salonu.

Jak probíhá voskování

Na trhu existuje celá řada vosků. My pro vás vybereme ten nejlepší pro váš automobil. Různé složení, barevné varianty i cena může být rozhodující. Aplikace vosku je jednoduchá. Za pomoci pěnového aplikátoru naneseme na karoserii vozidla vosk a krouživými pohyby jej na neseme na povrch. Po navoskování celého automobilu necháme vosk zaschnout a rozleštíme ho. Dle potřeby je možné nanést i druhou vrstvu vosku.

Proč na auto aplikovat vosk

Ochranou karoserie prodloužíte životnost svému automobilu. Správnou péčí předejdete rzi a opotřebení jednotlivých komponent. Jestliže se rozhodnete jít cestou s profesionály, pak nás neváhejte kontaktovat. My přesně víme, co váš automobil potřebuje. Rádi vám poradíme, stačí zavolat a domluvíme se na dalším postupu. Jsme voskování aut Brno.